SC Diferit SRL - câştigătoarea licitaţiei pentru reabilitarea drumului Baia Sprie - Bârsana

02 Septembrie 2014 2267
Firma S.C. Diferit SRL din Cluj Napoca a fost desemnată câştigătoarea licitaţiei pentru proiectul „Lucrări rămase de executat în cadrul proiectului Reabilitare traseu de drum judeţean Baia Sprie (DN128) –Cavnic (DJ184) – Ocna Şugatag (DJ109F – Călineşti (DJ185) – Bârsana (DJ185).

Azi, 2 septembrie 2014, Consiliul Judeţean Maramureş a primit – fără observaţii – Raportul comisiei de evaluare prin care a fost desemnată firma câştigătoare. Proiectul, având codul SMIS 1419, este finanţat prin Programul Operaţional Regional 2007-2013, Axa prioritară 2, Măsura 2.1. Valoarea la care a fost adjudecată oferta firmei S.C. Diferit SRL este de 79.058.183,19 lei fără TVA.
„Azi se vor face comunicările tuturor firmelor participante la licitaţie. Urmează un termen de 10 zile pentru eventuale contestaţii. În cazul în care vor fi contestaţii, după soluţionarea lor se va proceda la semnarea contractului. Îmi doresc să ne putem apuca de lucru cât mai curând, dar aceasta depinde de momentul în care va fi semnat contractul de execuţie.” – declară preşedintele Consiliului Judeţean Maramureş, Zamfir Ciceu.

Biroul de presă