Ministrul Apelor și Pădurilor va avea o vizită de lucru în Maramureș

03 Aprilie 2019 1415
La sfârșitul acestei săptămâni, în Maramureș este așteptat ministrul Apelor și Pădurilor, Ioan Deneș. În cadrul vizitei de lucru organizată în județul nostru, ministrul va realiza o verificare și la lucrările hidrotehnice din localitățile Botiza, Seini, Vișeu de Sus, Petrova.

În cursul zilei de vineri, 5 aprilie 2019, cu începere de la ora 12.00, în Sala ”Bogdan Vodă” a Consiliului Județean Maramureș, ministrul Apelor și Pădurilor va avea o întâlnire la care este invitată atât presa din județ, cât și primarii unităților administrative teritoriale.
La eveniment vor participa președintele Consiliului Județean Maramureș, Gabriel Zetea, prefectul județului Maramureș, Vasile Moldovan, consilierii personali ai ministrului Apelor și Pădurilor pentru ape și comunicare, Costică Sofronie și Alexandru Moise, directorul general al Administrației Naționale „Apele Române” (ANAR), Victor Sandu, directorul general al RNP-Romsilva, Gheorghe Mihăilescu, directorul ABA Someș-Tisa, Ioana Diaconescu, directorul tehnic ELH al ABA Someș-Tisa, Petrică Stroi, directorul Sistemului de Gospodărire a Apelor Maramureș, Ciprian Codreanu și directorul Direcției Silvice Maramureș, Indrei Dumitrean.

Ministrul Ioan Deneș va vorbi și despre investițiile prevăzute în județul nostru, în anul 2019, dar și despre zonele critice unde este necesară intervenția ministerului pe care îl conduce.