SONDAJ: Votează pentru a alege sigla Județului Maramureș însoțită de slogan

Consiliul Județean Maramureș propune un sondaj de opinie, în care fiecare maramureșean își poate exprima propria părere în ceea ce privește alegerea siglei județului.

Pentru asigurarea transparenței decizionale vă prezentăm variantele propuse care au fost realizate în cadrul ”Studiului de promovare și branding”, studiu întocmit de S.C. Avensa Consulting S.R.L. în baza unor cercetări și a consultării populației, atât în cadrul dezbaterilor publice desfășurate în acest scop, cât și prin consultarea în mediul on-line. Variantele puse în dezbatere au la bază selecția celor mai reprezentantive sigle în cadrul grupului de lucru constituit la nivelul Consiliului Județean. De asemenea, aceste variante au fost confirmate și de comisia de învățământ, cultură, culte și patrimoniu cultural. Sigla însoțită de slogan va fi cuprinsă și în manualul de identitate vizuală al Județului Maramureș.

Fiecare vot este important pentru stabilirea celei mai reprezentative sigle pentru Maramureș.

VOTEAZĂ ȘI TU!