Avertizare

JUser: :_load: Imposibil de încărcat utilizatorul cu ID: 43

Parteneriat din partea Agenţiei pentru Mediu şi Apă din Andaluzia (Spania), pe teme de protecție a mediului

07 August 2014

Agenţia pentru Mediu şi Apă din Andaluzia (Spania), instituţie publică ce aparţine de Ministerul Regional al Mediului şi Planificării Teritoriale al Guvernului andaluz, este interesată să facă parte dintr-un consorţiu sau să se alăture unui consorţiu existent pentru parteneriate în proiecte „Orizont 2020”, în special pe teme /componente care vizează protecțiia mediului (fără a exclude şi alte opţiuni).

Agenţia pentru Mediu şi Apă din Andaluzia (Spania), instituţie publică ce aparţine de Ministerul Regional al Mediului şi Planificării Teritoriale al Guvernului andaluz, este interesată să facă parte dintr-un consorţiu sau să se alăture unui consorţiu existent pentru parteneriate în proiecte „Orizont 2020”, în special pe teme /componente care vizează (fără a exclude şi alte opţiuni):

• Deşeurile – o resursă de reciclare, refolosire şi recuperare materii prime

• Orizont 2020 – WASTE -6-2015: Promovarea managementului eco-inovator al deşeurilor şi prevenirea ca parte a dezvoltării urbane durabile
    • Orizont 2020 – WASTE -7-2015: Asigurarea utilizării durabile a deşeurilor agricole, co-produselor şi subproduselor

• Dezvoltarea unei economii a resurselor eficiente şi emisii reduse de carbon cu o sursă durabilă de materii prime

• Orizont 2020 – SCS-4-2015: Îmbunătăţirea calităţii aerului şi reducerea amprentei de carbon a oraşelor europene
    • Orizont 2020 – SCS-5-2014/2015: Coordonarea şi sprijinirea cercetării şi inovării pentru acţiuni de combatere a schimbărilor climatice

• Orizont 2020 – SCS-6-2014: Bidiversitate şi servicii ecosistemice motoare ale schimbării şi cauzalităţi

• Orizont 2020 – SCS-7-2015: Refacere mai eficientă a ecosistemului în UE

Fişa de prezentare este anexată.

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să ne contactaţi la Serviciul Promovare a Proiectelor de Dezvoltare – Direcţia de Dezvoltare şi Investiţii, tel. 0262. 211 947, e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..