Agenda Bibliotecii Judeţene „Petre Dulfu” Baia Mare pentru săptămâna 19 - 23 octombrie

19 Octombrie 2015 1046

Luni, 19 octombrie, ora 17, Sala de conferinţe, Biblioteca Judeţeană „Petre Dulfu” în colaborare cu Electro Sistem Baia Mare şi Centrul Universitar Nord Baia Mare, Secţia Arte Plastice-Pictură organizează lansarea cărţii „Poduri suspendate” de Murádin Jenő.
Luni, 19 octombrie

ora 17, Sala de conferinţe

Marţi, 20 octombrie

ora 18, Salonul Artelor

Prezentare privind liberalizarea energiei electrice şi a gazelor naturale.

Este vorba de un seminar de iniţiere la care se prezintă posibilitatea de a schimba furnizorul de energie electrică şi/sau gaze naturale. Conform Legii 123/2012 un consumator casnic sau noncasnic poate să schimbe furnizorul oricând şi de câte ori doreşte. Va prezenta: Călin Fiţigău, inginer

Joi, 22 octombrie

ora 12, Sala de conferinţe

Va avea loc lansarea cărţii „Poveţe cu multe feţe”, a autoarei de literatură pentru copii, Adela Dobran. Ilustraţia volumului este realizată de Anda Cofaru.

Vineri, 23 octombrie

ora 17, Salonul Artelor

Asociaţia Artiştilor Plastici „Alexandru Şainelic” în colaborare cu Centrul Judeţean de Conservare şi Promovare a Culturii Tradiţionale Maramureş şi Biblioteca Judeţeană „Petre Dulfu” organizează expoziţia de pictură „Salonul de toamnă” şi prezentarea cărţii „Trecut-au luni şi... marţi” a doamnei Maria Berciu.

Expoziţia va putea fi vizitată în perioada 23-31 octombrie la Salonul Artelor.