10 Martie 2016 1023

Ghidul solicitantului, aprobat prin Hotărârea Consiliului judeţean Maramureş nr. 19/07.02.2011, se poate procura de la sediu, camera 33 sau de pe site-ul instituţiei: www.cjmaramures.ro începând cu data publicării prezentului anunţ.
ROMÂNIA
JUDEŢUL MARAMUREŞ
CONSILIUL JUDEŢEAN

Publică Programul judeţean anual pentru acordarea de finanţări nerambursabile activităţilor non profit de interes general pe anul 2016 - Domeniul Sport

mii lei
Nr. crt. Domeniul pentru care se alocă sumele de la bugetul judeţean în 2016 Suma
1. Programe/proiecte sportive 800

Termenul limită de înregistrare/depunere a documentaţiei 11. 04. 2016 ora 14.

Solicitanţii vor depune documentaţia prevăzută în ghid la Registratura generala a Consiliului Judetean Maramureş, până la termenul prevăzut mai sus.

Evaluarea şi selecţionarea programelor/proiectelor sportive în vederea obţinerii finanţării nerambursabile se va face de către Comisia de evaluare şi selecţionare.

Comisia de evaluare şi selecţionare va comunica solicitanţilor neselecţionaţi, la încheierea procedurii, motivele neacordării finanţării, iar celor selecţionaţi nivelul sumelor aprobate în vederea încheierii contractelor de finanţare, în maxim 15 de zile de la încheierea evaluării.

PREŞEDINTE
ZAMFIR CICEU