Propunere de parteneriat Asociaţia Colectivo Gentes, din Jaén, Spania

12 Septembrie 2016

Asociaţia Colectivo Gentes, din Jaén, Spania, în parteneriat cu asociatia DINAMIA, caută organizaţii interesate şi cu experienţă în proiecte Erasmus+ (acreditate PIC) pentru realizarea unei activităţi de parteneriat (PBA – Partner Building Activity), cu scopul de a stabili o propunere de proiect ce priveşte dezvoltarea unor metodologii inovatoare în activitatea de tineret.

Activitatea de construire a parteneriatului va avea, cel mai probabil, loc în perioada 3-6 martie 2017, astfel încât aplicaţia de proiect să poată fi depusă în cea de-a doua jumătate a anului.

Obiectivele acestei acţiuni de construire a parteneriatului sunt:
  • stabilirea unei reţele solide de parteneri,
  • schimb de experienţă între parteneri cu privire la metodologii inovatoare în activitatea de tineret,
  • aplicarea TIC pentru gestionarea reţelei,
  • stabilirea unui acord şi a unui mandat în vederea realizării unor proiecte Erasmus+ viitoare.

Participanţii trebuie să fie activ angajaţi în activităţi de tineret sau lideri de tineret, cu experienţă în explorarea şi/sau aplicarea unor metodologii inovatoare în cadrul activităţilor de tineret. Ei trebuie sa fie motivaţi de crearea de reţele şi să aibă capacitatea de a lua decizii pentru un mandat ferm, pentru a stabili proiecte viitoare între parteneri.

Data limită pentru manifestarea interesului: 15 septembrie 2016.

Fişa de prezentare se regăseşte în anexă.

Aplicaţia poate fi descărcată la adresa https://docs.google.com/forms/d/1rEF8TkcTxCCLiD7I0ISt8zrKehW-5UubDUK_mxFnvPA/viewform

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să ne contactaţi la: Serviciul Promovare a Proiectelor de Dezvoltare – Direcţia de Dezvoltare şi Implementare Proiecte, telefon : 0262 211 947, e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.