Avertizare

JUser: :_load: Imposibil de încărcat utilizatorul cu ID: 44

Deschiderea cererii de propuneri de proiecte 2014 a programului de cercetare şi dezvoltare "Active and Assisted Living (AAL)"

09 Iunie 2014

Descriere: Asociaţia de asistenţă pentru autonomie la domiciliu, organizaţie internaţională fără scop lucrativ, structura responsabilă cu punerea în aplicare a programului „Active and Assisted Living (AAL)” şi cu alocarea şi monitorizarea contribuţiei financiare a Uniunii Europene, a deschis cererea de propuneri de proiecte pentru 2014.

Titlul cererii: „Grija pentru viitor: Îmbătrânirea populaţiei implică o nevoie sporită pentru îngrijire. Cum vor contribui TIC la soluţii durabile?”. Program: „Viaţă activă şi asistată” („Active and assisted Living”).

Buget: 32.807.000 euro.

Beneficiari: instituţii publice, centre de cercetare, companii mari şi IMM-uri, asociaţii, organizaţii ale utilizatorilor finali (fiecare stat participant îşi defineşte tipul de parteneri eligibili; pentru România, vezi ghidul beneficiarului)

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi documentul ataşat sau puteţi contacta: Serviciul Promovare a Proiectelor de Dezvoltare – Direcţia de Dezvoltare şi Investiţii, tel.: 0262.211.947, email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..

Documente