Catalogul surselor de finanţare: Iunie 2022

15 Iunie 2022
Catalogul surselor de finanţare prezintă programele de finanţare nerambursabilă active, finanţate de Uniunea Europeană şi Guvernul României. Catalogul conţine patru secţiuni adresate autorităţilor publice, universităţilor, organizaţiilor neguvernamentale şi societăţilor comerciale.
Ediția din luna iunie a Catalogului Surselor de Finanțare aduce noutăți privind Planul Național de Redresare și Reziliență, vești bune pentru inovatori și data de lansare a programului ”Rabla pentru electrocasnice”:
  • Apelul lansat prin Componenta 10 – Fondul local, susține transformarea durabilă urbană și rurală prin utilizarea soluțiilor verzi și digitale. Detalii regăsiți în secțiunea special creată pentru Planul Național de Redresare și Reziliență.
  • Cei care doresc dezvoltarea unui model conceptual inovativ pot aplica prin POR 2014-2020, Apelul “Proof of Concept”. Detalii regăsiți în secțiunea Societăților Comerciale.
  • Din 17 iunie 2022 urmează o nouă sesiune de depunere pentru Programul ”Rabla pentru electrocasnice” pe adresa: https://www.afm.ro/rabla_electrocasnice.php.
  • Innovators for Children – Soluții tech pentru îmbunătățirea vieții copiilor și tinerilor din România: Validarea soluțiilor scalabile și de impact care oferă copiilor și adolescenților acces la produse și servicii mai bune și la condiții de viață îmbunătățite.

Sursele de finanțare pentru fiecare secţiune de beneficiari se află prezentate pe următoarele adrese:

Sursa: www.adrcentru.ro

Informare din partea Serviciului pregătire proiecte şi contractare – Direcţia de dezvoltare şi implementare proiecte, email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..