Accessibility Tools

Imprimă această pagină

Hotărârea nr. 86 din 21.05.2007

2247
ROMÂNIA
JUDEŢUL MARAMUREŞ
CONSILIUL JUDEŢEAN

HOTĂRÂRE
pentru aprobarea contribuţiei Consiliului judeţean la diferite acţiuni finanţate din rezerva bugetară

          Având în vedere Expunerea de motive a Preşedintelui Consiliului judeţean Maramureş, Raportul Direcţiei economice precum şi avizul favorabil al comisiei de specialitate;
          În temeiul art. 36 din Legea nr. 273/2006 privind finanţele publice locale;
          În baza art. 91 alin. (3) litera a) şi art. 97 alin. (1) din Legea nr. 215 /2001 privind administraţia publică locală, republicată;
          Consiliul judeţean adoptă prezenta

HOTĂRÂRE:

          Art.1. Se aprobă utilizarea din rezerva bugetară constituită la dispoziţia Consiliului judeţean a sumei de 42 mii lei, conform anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.
          Art.2. Prezenta hotărâre se publică în Monitorul oficial al judeţului şi se comunică integral sau în extras:
  • Instituţiei prefectului judeţului Maramureş;
  • Direcţiei generale a finanţelor publice Maramureş;
  • Direcţiei juridice şi administraţie publică;
  • Direcţiei economice;
  • Partenerilor interesaţi.

Prezenta hotărâre a fost adoptată cu 26 voturi „pentru” şi 5 „abţineri” în şedinţa ordinară a Consiliului judeţean Maramureş din 21 mai 2007.

PREŞEDINTE,
MARINEL KOVACS
Contrasemnează,
SECRETAR AL JUDEŢULUI,
DUMITRU DUMUŢA
Baia Mare, 21.05.2007
Nr. 86