Sunteți aici: LegislativComisii de specialitate

Comisii de specialitate

 

1. Comisia pentru buget – finanțe

 

  • Sas Ioan - preşedinte;
  • Anghel Cristian - vicepreşedinte;
  • Bota Călin Ioan - secretar;
  • Ambruş Emil - membru;
  • Böndi Gyöngyike - membru;
  • Kovacs Francisc Marinel - membru;
  • Muntean Emil Vasile - membru;
  • Coman Ioan Radu - membru;
  • Varga Cornel - membru.
 

 

2. Comisia pentru strategii, proiecte de dezvoltare și relații internaționale

 

  • Anghel Cristian - preşedinte;
  • Roman Florica - vicepreşedinte;
  • Pop Mihai Sorin - secretar;
  • Bîrlea Gheorghe - membru;
  • Lazăr Doru Alexandru - membru;
  • Rohian Anton - membru;
  • Pop Călin Ştefan - membru;
  • Stauder Rudolf - membru;
  • Şunea Sorin - membru.

 

 

3. Comisia pentru economie, agricultură și dezvoltare rurală

 

  • Bota Călin Ioan - preşedinte;
  • Moga Liliana Reghina - vicepreşedinte;
  • Mişulec Nicolae - secretar;
  • Pop Călin Ştefan - membru;
  • Moldovan George Dumitru - membru;
  • Orza Doru - membru;
  • Pop Mihai Sorin - membru;
  • Stauder Rudolf - membru;
  • Timiş Gică - membru.
 

 

 

4. Comisia de urbanism, amenajarea teritoriului și protecția mediului

 

  • Cerneştean Mihai Felician - preşedinte;
  • Cheudan Ioan - vicepreşedinte;
  • Mihali Anişoara Iulia - secretar;
  • Buda Ioan - membru;
  • Marian Gheorghe - membru;
  • Mureşan Claudiu Iulian - membru;
  • Orza Doru - membru;
  • Roman Florica - membru;
  • Vlad Sorin Ilie - membru.
 

 

5. Comisia pentru activități de turism, tineret și sport

 

  • Moga Liliana Reghina - preşedinte;
  • Moldovan George Dumitru - vicepreşedinte;
  • Mureşan Claudiu Iulian - secretar;
  • Kovacs Francisc Marinel - membru;
  • Lazăr Doru Alexandru - membru;
  • Ambruş Emil - membru;
  • Vlad Sorin Ilie - membru.
 

 

 

6. Comisia de învățământ, cultură, culte și patrimoniu cultural

 

 

  • Varga Cornel - preşedinte;
  • Kökényesdi Mihai Ştefan - vicepreşedinte;
  • Muntean Emil Vasile - secretar;
  • Ardelean Teodor - membru;
  • Bîrlea Gheorghe - membru;
  • Mişulec Nicolae - membru;
  • Rohian Anton - membru.
 

 

7. Comisia pentru sănătate, muncă și solidaritate, familie și asistență socială

 

  • Buda Ioan - preşedinte;
  • Beuca Ion - vicepreşedinte;
  • Cerneştean Mihai Felician - secretar;
  • Cheudan Ioan - membru;
  • Kökényesdi Mihai Ştefan - membru;
  • Timiş Gică - membru;
  • Şunea Sorin - membru.
 

 

 

8. Comisia juridică și de disciplină

 

  • Böndi Gyöngyike - preşedinte;
  • Mihali Anişoara Iulia - vicepreşedinte;
  • Beuca Ion - secretar;
  • Ardelean Teodor - membru;
  • Coman Ioan Radu - membru;
  • Marian Gheorghe - membru;
  • Sas Ioan - membru.